Garmin FENIX 5 Silver, Granite Band | Odolné inteligentné hodinky

Nové
CENA S DPH
530.99
Cena bez DPH: 442.49
Možnosť poistenia:
Náhodné poškodenie na 1 rok
83,00 €
Náhodné poškodenie na 2 roky
142,00 €
Predĺžená záruka o 1 rok
58,00 €
Kód produktu: 368231

POPIS: Garmin FENIX 5 Silver, Granite Band | Odolné inteligentné hodinky

Najobľúbenejšia séria športovo-univerzálnych hodiniek fénix™ & tactix™ bola doplnená o nové modely. Fénix® 5 ponúka osvedčenú výbavu a rôzne vylepšenia, ktoré si zamilujete.

Prečo kúpiť monitor aktivity Garmin Fenix 5 ?

Displej s priemerom 47 mm a atletický dizajn s kompaktnejšími rozmermi ako predošlé modely fénix. Ako všetky modely zo série, tak aj fénix® 5 je dostupný s novými bežeckými a fyziologickými metrikami, po pripojení kompatibilného pulzomera-hrudný pás HRM-Run™ alebo HRM-Tri™ (nie je súčasťou balenia).

 • Nový integrovaný optický pulzomer Elevate™ - plne integrovaný do zadného krytu hodiniek, tak že nevyčnieva nad úroveň zadnej steny.

 • Združený Performence widget – Centrálny widget so záznamom vášho zlepšenia a najdôležitejšie ukazovatele výkonu.

 • Jasný displej s vyšším rozlíšením – Chroma™.

 • Podpora pripojenia externých snímačov ANT+ a po novom aj Bluetooth.

 • Nové funkcie Pokročilého Tréningu – Training Effect 2.0.

 • Nové a zjednodušené používateľské rozhranie.

 • Group Track – umožňuje vzájomné sledovanie všetkých členov tréningovej skupiny v reálnom čase.

 • QuickFit náramky – nové rýchlo upínacie náramky umožňujú výmenu bez náradia v priebehu pár sekúnd. Prevedenie silikón, prémiová koža, kov.


 • Fénix® 5 je vybavený vstavaným optickým snímačom pulzu. Táto technológia využíva zelené svetlo doplnené o fotodiódy - citlivé na úbytok rozptýleného svetla, ktoré preniká do pokožky. Prietok krvi (pulz) je sprevádzaný absorbovaním zeleného svetla a tento úbytok zaznamenávajú fotodiódy. Výsledkom je relatívne presné meranie pulzu, ktoré má svoje limity a na rozdiel od bežného pulzomera (hrudný pás) nedokáže zaznamenávať variabilitu srdcovej frekvencie. Nedokáže teda poskytovať potrebné údaje na úrovni vyšších modelov bežeckých hodiniek, ktoré využívajú snímanie prostredníctvom hrudného pásu - metrika behu. Intenzita svetla sa automaticky prispôsobuje tmavej pokožke, ale napríklad tetovanie v mieste snímania môže byť problém.

 • Jasný, farebný 1,2" LCD Chroma™ displej s vysokým rozlíšením až 240 x 240 bodov a antireflexným povrchom je jasne čitateľný za každých svetelných podmienok.

 • Pohodlné a funkčné ovládanie hodiniek aj v rukaviciach.

 • fénix® 5 je štandardne vybavený ANT+ bezdrôtovým rozhraním pre pripojenie voliteľných externých snímačov ako rôzne pulzomery, wattmeter integrovaný v pedáloch VECTOR & snímače rýchlosti & kadencie na bicykel. Tiež podporuje pripojenie externého snímača teploty tempe™.

 • Bluetooth® integrované rozhranie pre pripojenie voliteľných snímačov, ktoré pracujú iba cez toto bezdrôtové rozhranie.

 • Fénix 5 je možné rozšíriť aj o ďalšie ANT+ doplnkové príslušenstvo zo série Varia™. Systém Varia™ prispieva k aktívnej bezpečnosti pri jazde na bicykli.

 • Pre základnú navigáciu / orientáciu v teréne je dostupná kompasová stránka so zobrazením smeru a vzdialenosti k najbližšiemu bodu na dráhe.

 • Pokročilá bežecká metrika behu je novinkou vo funkcionalite športových hodiniek, ktorá je dostupná po pripojení kompatibilného pulzomeru HRM-Run / HRM-Tri (je v balení). Nové merania poskytujú komplexný náhľad na techniku behu a výkonnosť vo vzťahu k očakaváným výsledkom. Dĺžka kroku je meraná v reálnom čase pri behu. Meranie dĺžky kroku je užitočné vo vzťahu s dosahovanými tempami vašich behov. Rovnováha doby kontaktu so zemou meria symetriu doby kontaktu so zemou (len pri behu) medzi ľavou a pravou nohou. Vertikálny pomer (Vertical Ratio) je prezentovaný ako pomer hodnoty vertikálnej oscilácie a dĺžky kroku v percentuálnom vyjadrení. Inými slovami táto funkcia dokáže zmerať efektívnosť pomeru dĺžky kroku a vertikálnej oscilácie pri behu s cieľom zvýšiť efektivitu vášho behu.

 • Anaeróbny prah (Lactate Threshold) je funkcia pre odhad úrovne reálneho výkonu, pri ktorom sa znateľne zvyšuje únava organizmu. Inými slovami je to maximálna intenzita, pri ktorej je náš organizmus schopný udržiavať rovnováhu medzi tvorbou a odstraňovaním krvného laktátu. Funkcia je dostupná po pripojení kompatibilného pulzomera HRM-Premium / HRM-Run alebo HRM-Tri.

 • Stress Score umožňuje hodinkám monitorovať fyziologické zmeny (na základe sledovania variabilitu pulzu), ktoré môžu naznačovať zvýšenie únavy organizmu. Prílišná únava organizmu pri behu môže viesť k zraneniam, ktoré ovplyvňujú výsledné (maximálne) tempo behu. Funkcia je dostupná po pripojení kompatibilného pulzomera HRM-Premium / HRM-Run alebo HRM-Tri.

 • Pripravenosť na výkon (Performance Condition) funkcia analyzuje tempo, pulz a variabilitu pulzu v reálnom čase pre posúdenie vašej pripravenosti na výkon (tréning alebo pretek), ktoré môžu naznačovať zvýšenie únavy organizmu.

 • Dostupné základné metriky behu pri použití s kompatibilným pulzomerom HRM-Run / HRM-Tri(je v balení) - Kadencia behu, Vertikálna oscilácia, Čas kontaktu so zemou.

 • Napájanie je zabezpečené nabíjateľnou lítium - iónovou batériou s výdržou až do 12-tich dní v režime smart hodinky so zapnutým optickým pulzomerom Elavate 24/7. Pri zapnutej aktivite s príjmom GPS signálu zaručí integrovaná batéria predĺženú dobu používania od 14 až do 20 hodín (so zapnutým optickým snímačom pulzu 24/7).

 • Vďaka vysokocitlivému GPS/GLONASS prijímaču s novou oceľovou EXO™ anténou, máte spoľahlivé informácie o vzdialenosti, tempe/rýchlosti, čase, výške a ďalších hodnotách aj v náročnejších podmienkach (v horách, pri stromoch, budovách ...).

 • Na slovenský trh je zariadenie dodávané s plnou podporou - ovládanie v slovenčine + používateľská príručka v slovenskom jazyku. Kompletnú používateľskú príručku si stiahnete po zaregistrovaní produktu na stránke klub.garmin.sk prípadne sa obráťte na našu bezplatnú linku podpory.

 • Po ukončení dobrodružstva alebo tréningu si svoje zaznamenané údaje môžete nahrať cez USB do PC/MAC a jednoducho analyzovať v bezplatnej aplikácii Garmin Connect. Prepojenie s počítačom USB dáva možnosť zálohovania zaznamenaných údajov alebo plánovanie navigačných trás na počítači nad mapovými podkladmi. BaseCamp je bezplatná aplikácia určená predovšetkým pre používateľov turistických GPS Garmin. Umožňuje jednoducho plánovať cesty (výlety), analyzovať a spravovať zaznamenané trasy a body, prípadne spravovať body záujmu POI a mnoho iného.

 • fénix® 5 môžete používať ako bežné hodinky (čas, dátum, budík, stopky). Po prepnutí do niektorého z používateľských profilov máte na zápästí GPS navigáciu, tréningového partnera..... Odolné vystužené púzdro z polyméru je zakryté zafírovým sklíčkom, ktoré je mimoriadne odolné voči poškrabaniu.

 • fénix® 5 umožňuje označovať trasové body, navigáciu na štart - TracBack™, takže späť sa bezpečne vrátite, alebo zvolenú pozíciu, prípadne vytvárať a archivovať vlastné zemepisné body. Podporuje 1000 Waypoinov a 10.000 trasových bodov pre navigáciu.

 • Dobrodružstvo v každom počasí..... S hodinkami sa môžete sprchovať, môžete ich namočiť, dokonca s nimi môžete aj plávať. Nesmiete ich však ponoriť do hlbšej vody ani sa s nimi potápať.

 • Virtual Partner® je funkcia, ktorá vám umožní pretekať proti sebe alebo výkonom zdieľaných inými používateľmi, čo vás motivuje k lepším výkonom a dosahovaniu vyšších cieľov.

 • Najúčinnejšou formou tréningu pre zlepšenie kondície, tempa a zvýšenie VO2 max je jednoznačne intervalový tréning. Aj túto pokročilú tréningovú funkciu môžete využiť na spestrenie a zlepšenie efektivity vášho tréningu. Je len na vás, aké intervaly si zvolíte. Hodinky všetky údaje zaznamenajú pre každý interval samostatne, takže po tréningu stačí aktivitu len uložiť a analyzovať.

 • Nechajte hodinky zaznamenávať a analyzovať váš plavecký výkon. Vďaka zabudovanému akcelerometru zabezpečuje meranie a záznam údajov o plávaní na otvorenej vode aj v krytých bazénoch. Už nemusíte počítať preplávaný počet dĺžok, celkovú vzdialenosť, tempo plávania, počet a typ záberov a mnoho iného. V reálnom čase dokáže vyhodnocovať index efektivity, určiť vaše SWOLF skóre, rozoznávať 5 plaveckých štýlov.

 • Novinkou vo funkcionalite hodiniek zo série fénix je možnosť prepojenia hodiniek s kompatibilným smartfónom cez integrovaný Bluetooth Smart. Následne môžete využiť funkciu Live tracking a tiež on-line prístup k účtu na connect.garmin.com pre nahrávanie aktivít a prípadne sťahovanie tréningových plánov, kdekoľvek v teréne (bez PC). O všetko sa postará bezplatná aplikácia Garmin Connect™ Mobile dostupná na stiahnutie.

 • Group Track je nová funkcia, ktorá umožňuje zdieľanie pozície viacerých jazdcov v reálnom čase priamo na mape zariadenia. Ak ste v minulosti využívali funkciu LiveTrack na zdieľanie pozície a treningových dát s vašimi blízkymi, táto funkcia rozšíri možnosti aj na vašich “spolujazdcov” a tréningových partnerov.

 • Okrem bežeckých funkcií fénix 5 ponúka aj plnohodnotné profily pre cyklistiku, plávanie alebo triatlon a lyžovanie/snowboarding. V bazéne alebo aj v otvorených vodách máte k dispozícií meranie vzdialenosti, tempa, počtu záberov a iné. Lyžiarský/snowboardový mód zase meria rýchlosť, vzdialenosť a rýchlosť klesania automaticky vždy, l keď ste na svahu. Ak práve nešportujete , tak využijete monitor aktivity, ktorý vám každé ráno nastaví nový cieľ v počte krokov. Počas dňa vás nenechá pasívnym. Po hodine bez pohybu vám vibračné upozornenie oznámi, že je čas sa hýbať. Okrem počtu krokov a vzdialenosti meriate aj spálené kalórie a počas noci kvalitu vášho spánku.

 • Aplikácia Adventures poskytuje bezplatný a interaktívny spôsob, ako si môžete vymieňať jednotlivé príbehy s komunitou ostatných cestovateľov, chváliť sa so svojimi cestami či zdieľať svoje obľúbené miesta s priateľmi a rodinou.

 • Na základe aktívneho používania dokážu hodinky odhadnúť vaše výsledky behu na určité vzdialenosti (čas, tempo, rýchlosť). Dostupné po pripojení kompatibilného pulzomera HRM-Run™ alebo HRM-Tri™ .

 • Váš fénix® 5 môžete tiež použiť na výpočet a zobrazenie odhadovaného času celkového zotavenia organizmu pred ďalším tréningom. Funkcia "poradca pre zotavenie" zobrazí odhadovaný čas potrebné pre zotavanie ihneď po ukončení aktivity. Technológia Recovery advisor je poskytovaná a podporovaná spoločnosťou Firstbeat Technologies Ltd.

 • Hodinky podporujú komplexné nastavenie upozornení (alarmov) pri tréningu alebo na čas (budík). Môžete zvoliť zvukové alebo vibračné upozornenia.

 • fénix® 5 môžete o.i. použiť aj na výpočet odhadovanej hodnoty VO2 max. VO2 max. je jeden s najlepších ukazovateľov aeróbnej vytrvalosti - maximálne využitie kyslíku. VO2 Max uvádza objem spotrebovaného kyslíku v mililitroch na kilogram telesnej hmotnosti za minútu. Všeobecne: čím vyššie číslo, tým viac kyslíka sa dostáva do svalov a výsledkom je rýchlejší a dlhší beh alebo iná aktivita..

 • Nastavte si režim SLEEP a fénix® 5 bude monitorovať kvalitu vášho spánku. Následne si štatistiku môžete pozrieť v profile na Garmin Connect™ alebo priamo na svojom smrartfóne prostredníctvom bezplatnej aplikácie Garmin Connect™ Mobile.

 • fénix® 5 zaznemanáva každý váš krok počas bežného dňa. Na displeji sa zobrajue aktuálny počet krokov, koľko krokov ešte zostáva na splnenie vášho denného cieľa.

 • Ovládajte svoju kameru Virb™ Elite cez svoj fénix® 5. Jedným dotykom spustíte alebo zastavíte nahrávanie vašich zážitkov.

 • Okrem sledovania vášho aktívneho životného štýlu vás po pripojení ku kompatibilnému smartfónu fénix® 5 diskrétne upozorní na prichádzajúce hovory, sms, e-maily, zobrazí chatové hlavičky, výstup z kalendára a ďalšie dáta v závislosti od naištalovanej aplikácie.

 • Počúvajte hudbu zo svojho smartfónu a ovládajte prehrávanie cez Fénix® 5.

 • Prispôsobujte a meňte si svoje hodinky podľa nálady a potrieb, vďaka aplikáciám a widgetom cez novú rozhranie Garmin Connect IQ™ . Pridávajte si dátové polia, meňte vzhľad hodiniek podľa vlastných predstáv.


Technické parametre:

  Rozmery a vlastnosti
  • Rozmery zariadenia: 47 x 47 x 15,5 mm
  • Displej - uhlopriečka: 1,2"
  • Displej - rozlíšenie: 240 x 240 pix.
  • Displej - typ: Farebný LCD Chroma™
  • Hmotnosť zariadenia: 85 g (so silikonovým remienkom)
  • Akumulátor - výdrž (pohotovostný režim): 12 dní (hodinky + BT + 24/7 pulz), 20 hodín (GPS zapnuté), 50 hodín (GPS v režime UltraTrac)
  • Akcelerometer: Áno
  • Vodotesnosť: 10 ATM
  • GPS prijímač: GPS + GLONASS
  Mapy a pamäť
  • Basemapa: nie
  • Predinštalované mapy: Nie
  • Možnosť dohrávania máp: Nie
  • Vstavaná pamäť: 64 MB
  • Používanie pam. kariet: Nie
  • Waypointy/obľúbené/pozície: 1000
  • Cesty: 30
  Funkcie a výbava
  • Track log / záznam a správa trás: 200 hodín záznamu
  • Správa trás/ciest: Áno
  • TracBack (cesta späť): Áno
  • Tras. počítač (rýchlosti, vzdialenosti a pod.): Áno
  • Snímač srdcovej frekvencie: Áno, voliteľný
  • Snímač rýchlosti/kadencie: Áno, voliteľný
  • Krokomer: Áno, voliteľný
  • HRM-Run™ pulzomer s akcelerometrom: Áno, voliteľný
  • Garmin Connect™ kompatibilita: Áno
  • HRM-Swim™ pulzomer pre plávanie: Áno, voliteľný
  • HRM-Tri™ pulzomer pre plávanie s akcelerometrom: Áno, voliteľný
  • Virtual Partner® (fiktívny súper): Áno
  • Auto Pause® (zast. tréning podla rýchl.): Áno
  • Auto Lap® (začne okruh po urč. vzial.): Áno
  • Auto Scroll (zobrazovanie stránok): Áno
  • Multi-sport (zmena šport. módu): Áno
  • Pokročilé tréningy - tvorba vl. tréningov: Áno
  • Jednoduché tréningy: Áno
  • Alarm na tempo/kadenciu počas aktivity: Áno
  • Intervalový tréning: Áno
  • Úprava vzhľadu obrazoviek: Áno
  • Možnosť doplniť body záujmu POI: Nie
  • Bluetooth®: Áno
  • WiFi: Nie
  • Prehliadač obrázkov: Nie
  • Dotyková obrazovka: Nie
  • Qwerty alebo ABC klávesnica: Nie
  • Electronický kompas: Áno
  • Electronický kompas 3D: Áno
  • Barometrický výškomer: Áno
  • Fitness (užívateľský profil): Áno
  • Geocaching (užívateľský profil): Áno
  • Marine (námorný užívateľský profil): Áno
  • Outdoor GPS hry: Nie
  • Hry a zábava: Nie
  • Lov/ryby kalendár: Áno
  • Slnko a Mesiac informácie: Áno
  • Tabuľky príliv/odliv: Áno
  • Výpočet plochy: Áno
  • Kompatibilita s ext. zariadeniami (ANT): Áno
  • Sledovanie počtu krokov: Áno
  • Aplikácie: Garmin Connect Mobile, Connect IQ store

  Obsah balenia:

  • Fénix 5 Grey (s čiernym silikónovým remienkom QuickFit 22)
  • USB nabíjací kábel
  • príručka používateľa v slovenčine
  • iná dokumentácia


Recenzia na Garmin FENIX 5 Silver, Granite Band | Odolné inteligentné hodinky

Ešte tu nie sú žiadne produktové recenzie o produkte.
možnosti platby - podporované platobné metódy a banky